Artykuł sponsorowany

Dopasowanie peruki. Jak wybrać jej rozmiar i styl?

Dopasowanie peruki. Jak wybrać jej rozmiar i styl?

Peruki to doskonały sposób na zmianę wyglądu, ukrycie problemów z włosami lub po prostu dodanie sobie pewności siebie. Wybór odpowiedniej peruki może być jednak trudny, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. W tym artykule dowiesz się, jak dopasować perukę do swojej głowy, jakie rodzaje peruk są dostępne i jak wybrać styl, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Jak dopasować perukę do swojej głowy i stylu? Krok po kroku

Pierwszym krokiem w dobraniu idealnej peruki jest zmierzenie obwodu swojej głowy. Aby to zrobić, potrzebujesz miarki krawieckiej. Zmierz obwód głowy, prowadząc miarkę od czoła, tuż nad uszami, do nasady szyi z tyłu głowy i z powrotem do punktu wyjścia. Większość producentów peruk oferuje różne rozmiary, takie jak małe, średnie i duże, które odpowiadają różnym obwodom głowy. Pamiętaj, że niektóre peruki w Szydłowcu i nie tylko mają regulowane paski, które pozwalają na dopasowanie rozmiaru.

Istnieje wiele rodzajów peruk do wyboru, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Peruki syntetyczne są tańsze niż te z naturalnych włosów i łatwiejsze w utrzymaniu. Włosy syntetyczne nie wymagają stylizacji, ponieważ zachowują swój kształt nawet po umyciu. Wadą jest to, że nie można ich poddawać obróbce cieplnej, takiej jak prostowanie czy kręcenie. Peruki z naturalnych włosów są droższe, ale wyglądają bardziej realistycznie i można je stylizować za pomocą urządzeń grzewczych.

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj peruki, warto zastanowić się nad kolorem i stylem. Jeśli chcesz naturalnie wyglądającą perukę, wybierz kolor zbliżony do Twojego naturalnego odcienia włosów. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej ekstrawaganckiego, nie krępuj się eksperymentować z różnymi kolorami i odcieniami. Co do stylu, zastanów się, czy wolisz prostą perukę czy falowane włosy. Możesz także wybrać perukę z grzywką lub bez niej, a także różne długości włosów.

Ostatnim krokiem w wyborze idealnej peruki jest dopasowanie jej do kształtu swojej twarzy. Osoby o owalnym kształcie twarzy mają najwięcej możliwości, ponieważ większość stylów będzie im pasować. Jeśli masz okrągłą twarz, wybierz perukę o dłuższych włosach i warstwach, które wysmuklą Twoją twarz. Dla osób o kwadratowej twarzy najlepsze będą peruki z miękkimi falami lub krętymi włosami, które złagodzą kąty. W przypadku sercowatego kształtu twarzy warto postawić na peruki z objętością u nasady szyi, aby zrównoważyć szerokość czoła.