Artykuł sponsorowany

Co warto zwiedzić w okolicach Gdańska?

Co warto zwiedzić w okolicach Gdańska?

Gdańsk to miasto o bogatej historii i kulturze, które przyciąga turystów z całego świata. Warto jednak sprawdzić, jakie atrakcje czekają na nas w jego okolicy. Wybierając noclegi blisko morza w Gdańsku, mamy doskonały punkt wypadowy do zwiedzania nie tylko samego miasta, ale także pobliskich miejscowości i atrakcji turystycznych.

Sopot – perła Trójmiasta

Sopot to jedno z najbardziej znanych polskich kurortów nadmorskich, położone tuż obok Gdańska. Słynie z pięknych plaż, szerokiej oferty rozrywkowej oraz licznych restauracji i kawiarni. Spacerując po sopockim molo, można podziwiać panoramę Zatoki Gdańskiej oraz odetchnąć świeżym morskim powietrzem. W Sopocie warto także odwiedzić Krzywy Domek – oryginalny budynek nawiązujący do architektury z krainy Alicji w Krainie Czarów.

Park Oliwski – zielona oaza spokoju

Park Oliwski to jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce, położony na terenie Gdańska. Rozciąga się na ponad 100 hektarach i oferuje liczne atrakcje dla turystów. Spacerując po parku, można podziwiać piękno przyrody, romantyczne alejki, stawy oraz malownicze mostki. Warto także odwiedzić Ogród Botaniczny, gdzie znajduje się wiele gatunków roślin z różnych stron świata.

Zamek w Malborku – średniowieczna forteca

Niedaleko Gdańska znajduje się również jeden z najważniejszych zabytków Polski – Zamek w Malborku. Jest to największa na świecie ceglana budowla oraz jeden z najlepiej zachowanych zamków krzyżackich. Zwiedzanie zamku to podróż w czasie do epoki średniowiecza, gdzie można poznać historię Krzyżaków oraz życie codzienne mieszkańców twierdzy. Na terenie zamku organizowane są również liczne imprezy, takie jak turnieje rycerskie czy pokazy rzemiosła dawnych czasów.

Westerplatte – miejsce pamięci narodowej

Westerplatte to miejsce o ogromnym znaczeniu historycznym dla Polski, gdzie 1 września 1939 roku rozpoczęła się II Wojna Światowa. Dziś to miejsce pamięci narodowej, gdzie można zobaczyć zachowane fragmenty dawnych umocnień oraz pomnik upamiętniający bohaterską obronę Westerplatte przez polskich żołnierzy. Warto odwiedzić to miejsce, aby oddać hołd poległym i poznać ważną część polskiej historii.

Wybierając noclegi blisko morza w Gdańsku, mamy możliwość zwiedzenia nie tylko samego miasta, ale także licznych atrakcji turystycznych w jego okolicy. Sopot, Park Oliwski, Zamek w Malborku czy Westerplatte to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu nad morzem.